Universitat Miguel Hernández

Honoris Causa concedits

Doctors Honoris Causa de la Universitat Miguel Hernández per orde cronològic d'investidura


2015Pujar 

Gordon L. AmidonExcm. Sr En Gordon L. Amidon:
Investit 28 de gener de 2015


2014Pujar 

Antonio Fraguas de PabloExcm. Sr En Antonio Fraguas de Pablo:
Investit 3 d'octubre de 2014

Marcus FelsonExcm. Sr En Marcus Felson:
Investit 27 de juny de 2014

Francisco García OlmedoExcm. Sr. Francisco García Olmedo:
Investit 28 de gener de 2014

2013Pujar 

Paco TorreblancaExcm. Sr. En Francisco Torreblanca García:
Investit 27 de juny de 2013

Quique DacostaExcm. Sr. En Enrique Dacosta Vadillo:
Investit 27 de juny de 2013

Paul MockapetrisExcm. Sr. En Paul Mockapetris:
Investit 28 de gener de 2013

2012Pujar 

María Josefa Yzuel GiménezExcma. Sra. Na María Josefa Yzuel Giménez:
Investida 27 de gener de 2012

2011Pujar 

Helga Ellen KolbExcma. Sra. Na Helga Ellen Kolb:
Investida 7 d'octubre de 2011

Richard Alan NormannExcm. Sr. En Richard Alan Normann:
Investit 7 d'octubre de 2011

Luis GámirExcm. Sr. En Luis Gámir Casares:
Investit 28 de gener de 2011

2010Pujar 

Knox LovellExcm. Sr. En C.A. Knox Lovell:
Investit 1 d'octubre de 2010

Joan Manuel SerratExcm. Sr. En Joan Manuel Serrat i Teresa:
Investit 21 de maig de 2010

Rosa María CalafExcma. Sra. Na Rosa María Calaf Solé:
Investida 18 de juny de 2010

David ÁlvarezExcm. Sr. En David Álvarez Díaz:
Investit 24 de maig de 2010

2009Pujar 

Robert Wayne ShawExcm. Sr. En Robert Wayne Shaw:
Investit 2 d'octubre de 2009

Millán Millán MuñozExcm. Sr. En Millán Millán Muñoz:
Investit 28 de gener de 2009

2008Pujar 

George F. SmootExcm. Sr. En George F. Smoot:
Investit 28 de novembre de 2008

Rafa BenítezExcm. Sr. En Rafael Benítez:
Investit 4 de juny de 2008

2007Pujar 

Sean ScullyExcm. Sr. En Sean Scully:
Investit 26 de febrer de 2007

2006Pujar 

Manuel ValdésExcm. Sr. En Manuel Valdés:
Investit 6 d'octubre de 2006

2004Pujar 

Valentín FusterExcm. Sr. En Valentín Fuster:
Investit 21 de maig de 2004

Pedro Amat MuñozExcm. Sr. En Pedro Amat Muñoz:
Investit 29 d'octubre de 2004

Pedro Ruiz TorresExcm. Sr. En Pedro Ruiz Torres:
Investit 29 d'octubre de 2004

Araceli Maciá AntónExcma. Sra. Na Araceli Maciá Antón:
Investida 29 d'octubre de 2004

Joaquín Fuster de CarullaExcm. Sr. En Joaquín Fuster de Carulla:
Investit 25 de maig de 2004

José Antonio EscuderoExcm. Sr. En José Antonio Escudero :
Investit 8 de gener de 2004

2003Pujar 

S.A.R. la Infanta Doña MargaritaS.A.R. la Infanta Senyora Margarita de Borbón:
Investida 7 d'octubre de 2003

Josep CarrerasExcm. Sr. En Josep Carreras Coll:
Investit 9 de gener de 2003

2002Pujar 

Juan Rodés TeixidorExcm. Sr. En Juan Rodés Teixidor:
Investit 4 d'octubre 2002

Luis García BerlangaExcm. Sr. En Luis García Berlanga:
Investit 4 d'octubre 2002

Egon BalasExcm. Sr. En Egon Balas:
Investit 25 de setembre de 2002

Antonio García-Bellido y García de DiegoExcm. Sr. En Antonio García-Bellido i García de Diego:
Investit 28 de gener de 2002

2001Pujar 

Friederich  WilhemeiglerExcm. Sr. En Friederich Wilhemeigler:
Investit 26 de gener de 2001

2000Pujar 

Federico Mayor ZaragozaExcm. Sr En Federico Mayor Zaragoza:
Investit 3 d'octubre de 2000

Stephanus Hendrikus TijsExcm. Sr En Stephanus Hendrikus Tijs:
Investit 27 de setembre de 2000

1999Pujar 

José Ángel Sánchez AsiaínExcm. Sr En José Ángel Sánchez Asiaín:
Investit 20 d'octubre de 1999

Fernando Álvarez de MirandaExcm. Sr En Fernando Álvarez de Miranda:
Investit 4 d'octubre de 1999

David CoxExcm. Sr En David Cox:
Investit 22 de setembre de 1999

1998Pujar 

Pedro Laín EntralgoExcm. Sr En Pedro Laín Entralgo:
Investit 23 d'octubre de 1998

Miguel HernándezExcm. Sr En Miguel Hernández a títol pòstum:
Investit 19 d'octubre de 1998

David Hunter HubelExcm. Sr En David Hunter Hubel:
Investit 3 d'octubre de 1998

Torsten N. WieselExcm. Sr En Torsten N. Wiesel:
Investit 3 d'octubre de 1998

Jaime Carvajal y UrquijoExcm. Sr En Jaime Carvajal y Urquijo:
Investit 3 d'octubre de 1998

1997Pujar 

Alfonso Escámez LópezExcm. Sr En Alfonso Escámez López:
Investit 7 d'octubre de 1997

Manfred EigenExcm. Sr En Manfred Eigen:
Investit 7 d'octubre de 1997